' '

Jälleenmyyjät

Venka&Vinkan tuotteita myyvät kivijalkamyymälämme ja jälleenmyyjät: 

Ossuuskunta AittaPuttiikki, jossa Venka&Vinkan Katri Luttinen on yhtenä osakkaana: Oulun kauppatori: Aitta 12.

Oulu, Pikisaari. Venka&Vinkan studio sijaitsee tunnelmallisessa Pikisaaressa Villatehtaan vintillä. Pikisaarentie 13.  

Espoo

Punainen Rusetti, Kauppakeskus Sello, Leppävaarankatu 3-9.

Hailuoto

Luotsihotelli, Marjaniemi. 

Haapajärvi

Kukkakauppa Venla, Hiljalankatu 3. www.kukkakauppavenla.fi

Helsinki

Finnish Fairytale Shop, Katariinankatu 4B, Wanha Bock, Senaatintori. 

Pro Soma Shop, Yrjönkatu 29, Foorumin Kukontorilla. www.prokadentaitajat.fi 

Unelma Puoti, Mannerheimintie 37. 

Huittinen

Käsityökortteli - Huittisten kauppa, ABC Huittinen, Loimijoentie 89.

Lauttakylän rauta ja talous, Lauttakylänkatu 2. 

Hämeenlinna

Hämeenlinnan kaupunginmuseo,Raatihuoneenkatu 8, https://hmlmuseo.fi 

Ilomantsi

Mantsin Kehys, Kalevalantie 18.

Iso-Syöte

Tunturi Market Iso-Syöte. Romekievarintie 1

Joensuu

Taito Shop Joensuu, Koskikatu 1. 

Jämsä

Käsityöliike Mäen Huopaa ja Lankaa. Koskentie 1. www.huopaajalankaa.net  

Kalajoki

Taitokeskus Kalajoki, Raahentie 1. 

Lahti

Via Deco, Aleksanterinkatu 24. www.viadeco.fi

Lapinjärvi

Ullakkopuoti, Lapinjärventie 23.

Levi

SHOPPI, Craft&Design from Lapland, Hissitie 11. 

Mikkeli

Neiti Neilikka, Porrassalmenkatu 22.

Nurmes

Lahja- ja sisustusliike Kolme Sisarta. Kirkkokatu 25. www.kolmesisarta.net

Orivesi

Taitokeskus Orivesi, Keskustie 37.  

Oulu

Campus Shop, Oulun Yliopisto.

Lekker 61, Isokatu 61. www.lekker61oulu.com

Taito Shop Maakari, Rautatienkatu 11. www.taitoshop.fi/Oulu

Oulun kaupungin matkailuneuvonta, Oulu-Shop.

Pohjois-Pohjanmaan museo, museokauppa Parkki.

RentoVilla. www.rentovilla.fi 

Pyhä-Luosto

Pyhä-Luosto Travel, Laukontie 1, Luosto. www.pyha-luostomatkailu.fi

Raahe

Studio Kauniiksi, Kaskitie 5. 

Raisio

Taito Valpuri, Lumilantie 1. www.taitovalpuri.fi 

Rovaniemi

FinnLoft, Katajakuja 12. 

Santa Claus Holiday Village, Tähtikuja 2, Napapiiri. https://santaclausholidayvillage.fi 

Santapark, Luolakuja 1, Rovaniemi. 

Salla

Sallan Poropuisto, Hautajärventie 111. www.sallareindeerpark.fi

Seinäjoki

Puoti&Kahvila Ihana, Koulukatu 36. 

Tampere

Työväenmuseo Werstas, Museokauppa. Väinö Linnan aukio 4-6. www.werstas.fi/museokauppa

Turku

Televisio Lifestyle Store, Hämeenkatu 32. televisioon.fi  

Ylläs

Joogastudio & Cafe Aava Lapland, Vaeltajantie 2, Kolari. www.aavalapland.fi 

Verkkokaupat

Verkkokauppa Lahja ja Kortti, https://lahjajakortti.fi