' '

Jälleenmyyjät

Venka&Vinkan tuotteita myyvät kivijalkamyymälämme ja jälleenmyyjät: 

Ossuuskunta AittaPuttiikki, jossa Venka&Vinkan Katri Luttinen on yhtenä osakkaana: Oulun kauppatori: Aitta 12.

Espoo

Punainen Rusetti, Kauppakeskus Sello, Leppävaarankatu 3-9.

HuruShop: Venka&Vinkan työhuone sijaitsee Kiimingissa, Alakylässä, Huruntie 2. Työtilojen yhteydessä on pieni myymälä, josta löytyy työtilojen käsityöläisten tuotteita. Avoinna keskiviikkoisin klo 12-18 ja sopimuksen mukaan. 

Haapajärvi

Kukkakauppa Venla, Hiljalankatu 3. www.kukkakauppavenla.fi

Helsinki

Artisaani, Unioninkatu 28. 

Finnish Fairytale Shop, Katariinankatu 4B, Wanha Bock, Senaatintori. 

Pro Soma Shop, Yrjönkatu 29, Foorumin Kukontorilla. www.prokadentaitajat.fi 

Tre Store, Mikonkatu 6. www.worldoftre.com

Tre Design Market, Forum. www.worldoftre.com

Unelma Puoti, Mannerheimintie 37. 

Hämeenlinna

Hämeenlinnan kaupunginmuseo,Raatihuoneenkatu 8, https://hmlmuseo.fi 

Ilomantsi

Mantsin Kehys, Kalevalantie 18.

Iso-Syöte

Tunturi Market Iso-Syöte. Romekievarintie 1

Joensuu

Taito Shop Joensuu, Koskikatu 1. 

Jyväskylä

Luova Linna Oy. Asemakatu 11. https://luovalinna.fi 

Jämsä

Käsityöliike Mäen Huopaa ja Lankaa. Koskentie 1. www.huopaajalankaa.net 

Kalajoki

AITO, Lifestyleshop. Matkailutie 312. www.aitodesignshop.fi 

Taitokeskus Kalajoki, Raahentie 1. 

Kokkola

Taito Keski-Pohjanmaa Ry, Kankuri Shop. Mannerheiminaukio 3. 

Lahti

Via Deco, Aleksanterinkatu 24. www.viadeco.fi

Liminka

Liminganlahden luontokeskuks, Hotelli-Ravintola Liminganlahti.

Levi

Levi Lifestyle, Keskuskuja 5 A 2. 

Nurmes

Lahja- ja sisustusliike Kolme Sisarta. Kirkkokatu 25. www.kolmesisarta.net

Orivesi

Taitokeskus Orivesi, Keskustie 37.  

Oulu

Aleniuksen Puutarha, Hietasaarentie 39. www.aleniuksenpuutarha.fi 

Berry Fashion, Pakkahuoneenkatu 18. www.berryfashion.fi 

Campus Shop, Oulun Yliopisto. 

Lekker 61, Isokatu 61. www.lekker61oulu.com

Taito Shop Maakari, Rautatienkatu 11. www.taitoshop.fi/Oulu

Oulun kaupungin matkailuneuvonta, Oulu-Shop. Torikatu 18, Toriportti. 

Pohjois-Pohjanmaan museo, museokauppa Parkki.

Porvoo

Ecomania, Rihkamakatu 2. www.ecomania.fi 

Pyhä-Luosto

Pyhä-Luosto Travel, Laukontie 1, Luosto. www.pyha-luostomatkailu.fi

Rovaniemi

FinnLoft, Katajakuja 12. 

Nitomo/Ironbeard tattoo. Maakuntakatu 16. 

Santa Claus Holiday Village, Tähtikuja 2, Napapiiri. https://santaclausholidayvillage.fi 

Salla

Sallan Poropuisto, Hautajärventie 111. www.sallareindeerpark.fi

Simo

Kippovalimo Böök Lankakuppila, Kirkkotie 85, Simoniemi. kippovalimo.valmiskauppa.fi

Tampere

Fanfaari, Verkatehtaankatu 1. www.fanfaari.fi 

Työväenmuseo Werstas, Museokauppa. Väinö Linnan aukio 4-6. www.werstas.fi/museokauppa

Mummola-lahjapuoti, Ideaparkinkatu 4, Lempäälä. www.mummola.net

Turku

Televisio Lifestyle Store, Hämeenkatu 32. televisioon.fi  

Japani

TRE STORE JAPAN. 2F Market Hall, Metsä Village 319-1-1 Nenokami, Miyazawa, Hanno 3570001 Saitama JAPAN.

Saksa

Kalevala Spirit, joulutorit. Liebzig, Hannover ja Stuttgart. kalevalaspirit.de

Ylläs

Joogastudio & Cafe Aava Lapland, Vaeltajantie 2, Kolari. www.aavalapland.fi 

Verkkokaupat

Indianfabriks.fi 

Verkkokauppa Lahja ja Kortti, https://lahjajakortti.fi