' '

Jälleenmyyjät

Venka&Vinkan tuotteita myyvät kivijalkamyymälämme ja jälleenmyyjät: 

Ossuuskunta AittaPuttiikki, jossa Venka&Vinkan Katri Luttinen on yhtenä osakkaana: Oulun kauppatori: Aitta 12.

Oulu, Pikisaari. Venka&Vinkan studio sijaitsee tunnelmallisessa Pikisaaressa Villatehtaan vintillä. Pikisaarentie 13.  

Espoo

Punainen Rusetti, Kauppakeskus Sello, Leppävaarankatu 3-9.

Haapajärvi

Kukkakauppa Venla, Hiljalankatu 3. www.kukkakauppavenla.fi

Helsinki

Artisaani, Unioninkatu 28. 

Finnish Fairytale Shop, Katariinankatu 4B, Wanha Bock, Senaatintori. 

Pro Soma Shop, Yrjönkatu 29, Foorumin Kukontorilla. www.prokadentaitajat.fi 

Unelma Puoti, Mannerheimintie 37. 

Huittinen

Lauttakylän rauta ja talous, Lauttakylänkatu 2. 

Hämeenlinna

Hämeenlinnan kaupunginmuseo,Raatihuoneenkatu 8, https://hmlmuseo.fi 

Ilomantsi

Mantsin Kehys, Kalevalantie 18.

Iso-Syöte

Tunturi Market Iso-Syöte. Romekievarintie 1

Joensuu

Taito Shop Joensuu, Koskikatu 1. 

Jämsä

Käsityöliike Mäen Huopaa ja Lankaa. Koskentie 1. www.huopaajalankaa.net 

Kajaani

Somaosa, kesä pop up. 

Kalajoki

AITO, Lifestyleshop. www.aitodesignshop.fi 

Taitokeskus Kalajoki, Raahentie 1. 

Lahti

Via Deco, Aleksanterinkatu 24. www.viadeco.fi

Lapinjärvi

Ullakkopuoti, Lapinjärventie 23.

Levi

SHOPPI, Craft&Design from Lapland, Hissitie 11. 

Mikkeli

Neiti Neilikka, Porrassalmenkatu 22.

Nurmes

Lahja- ja sisustusliike Kolme Sisarta. Kirkkokatu 25. www.kolmesisarta.net

Orivesi

Taitokeskus Orivesi, Keskustie 37.  

Oulu

Aleniuksen Puutarha, Hietasaarentie 39. www.aleniuksenpuutarha.fi 

Campus Shop, Oulun Yliopisto. 

Lekker 61, Isokatu 61. www.lekker61oulu.com

Taito Shop Maakari, Rautatienkatu 11. www.taitoshop.fi/Oulu

Tuuma ja Tikki, Pikisaarentie 13. 

Oulun kaupungin matkailuneuvonta, Oulu-Shop. Torikatu 18, Toriportti. 

Pohjois-Pohjanmaan museo, museokauppa Parkki.

Pyhä-Luosto

Pyhä-Luosto Travel, Laukontie 1, Luosto. www.pyha-luostomatkailu.fi

Raahe

Studio Kauniiksi, Kaskitie 5. 

Raisio

Taito Valpuri, Lumilantie 1. www.taitovalpuri.fi 

Rovaniemi

FinnLoft, Katajakuja 12. 

Santa Claus Holiday Village, Tähtikuja 2, Napapiiri. https://santaclausholidayvillage.fi 

Salla

Sallan Poropuisto, Hautajärventie 111. www.sallareindeerpark.fi

Tampere

Työväenmuseo Werstas, Museokauppa. Väinö Linnan aukio 4-6. www.werstas.fi/museokauppa

Maheka, Aleksis Kiven katu 10. 

Turku

Televisio Lifestyle Store, Hämeenkatu 32. televisioon.fi  

Ylläs

Joogastudio & Cafe Aava Lapland, Vaeltajantie 2, Kolari. www.aavalapland.fi 

Verkkokaupat

Verkkokauppa Lahja ja Kortti, https://lahjajakortti.fi